Přirozené taktiky k lepším pozicím ve vyhledávači

Dostat se ve vyhledávači na vám relevantní výrazy je alfa omega úspěšnosti vašeho elektronického obchodu. Neznamená to však, že to nutně musí být ty nejvyhledávanější výrazy. Ty jsou, zvláště pak pro začínající obchod, často nedostižné. Konkurence totiž bývá veliká. V mohou se objevit „monopoly“, které ovládají několik oborů najednou – například Alza.cz. Ta je naprosto nedostižná v několika sektorech od elektroniky po fitness domácí přístroje. A to zejména díky síle svého webu.

SEO

Jak se tedy prosadit? Jednou ze základních taktik je SEO neboli optimalizace pro vyhledávače. V podstatě se jedná o o pravidelnou činnost, která vede k prosazení na konkrétní relevantní slova ve vyhledávačích Google a Seznam. Právě ty jsou u nás nejpoužívanějšími platformami. Základem každé SEO strategie je analýza klíčových slov – slova můžete najít v Adwords, s-kliku, na oborových fórech, v našeptávači… Možností je spousta. Důležité je, aby analýza byla co nejvíce obsáhlá. Dále je třeba vytvořit novou strukturu webu. A to protože ke konkrétním nejdůležitějším klíčovým slovům by se měly vytvořit samostatné stránky. Ty je třeba také navzájem propojit anchor odkazy.

Jednou z odnoží SEO je jeho lokální zaměření. To znamená soustředění se na výrazy, jež v sobě mají konkrétní lokaci. Nejčastěji se jedná o tuto formuli – obor + produkt + lokalita. Takže boty adidas plzeň, SEO plzeň nebo sushi bar plzeň. Největší výhodou je, že lidé zadávající tyto výrazy, chtějí svoji potřebu uspokojit co nejdříve. Právě proto hledají v nejbližším okolí. Cílit můžete podle státu, kraje, oblasti, města nebo i ulice. Hodí se zejména pro menší e-shopy, kamenné obchody, místní restaurace a také noční podniky.

Blog = tvoření obsahu

Další důležitou součástí zvyšování autority webu je jeho pravidelné rozšiřování. Tou nejvíce přirozenou možností je psaní blogu. To pomůže jednak SEO ale zároveň můžete předávat zajímavé informace vašim čtenářům. A i tím se samozřejmě dá zvyšovat návštěvnost. Je však třeba si dát tématech opravdu záležet.

Čtěte také: